Tencel Viscojel Yastık

Ürün Özellikleri


Açık hücre teknolojisi ile üretilen ve hafızalı sünger olarak tabir edilen Visco Elastik malzeme kullanılarak tasarlanan Tencel Viscojel Yastık, farklı uyku şekillerine uyum göstererek baş ve boyundaki basınç noktalarını desteklemekte ve bu sayede uykusuzluk, boyun, omuz ve sırt ağrılarının azalmasına yardımcı olarak uyku konforunu artırmaktadır.

Yüksek yoğunlukta sünger kullanılarak üretilen viscojel yastıkta kullanılan özel serinletici etkiye sahip jel katmanı uyku esnasında baş ve boyun kısmının terlemesini engellemeye yardımcı olur. Ürünün üst katmanında kullanılan jel tabakası ve moleküler yapısı sayesinde ısı farklılıklarında şeklini kaybetmez. Bu sayede baş ve boyun bölgelerine tam destek sağlar, uyku kalitesinin artırılmasına yardımcı olur.

Çift yüz kullanım avantajı sunan Tencel Viscojel yastığın, ihtiyaca göre jelli yüzeyi ya da visco yüzeyi kullanılabilir. Ürünün bir yüzeyinde kullanılan jel katmanı sıvı geçirmez özellikte olup yıkanmasına ihtiyaç duyulmaz ve silinebilir özelliktedir.

Ürünün dış kısmında kullanılan fermuarlı kılıf tencel özellikli kumaş kullanılarak hazırlanmıştır. Tencel kumaş, okaliptüs ağacından elde edilen bir elyaf çeşidi olup, yüksek nem alma ve pürüzsüz yapısı ile cilde direk temas eden ürünlerde yoğun tercih edilen bir kumaş çeşididir. Tencel yastık kumaşında kullanılan fermuar özelliği sayesinde, ihtiyaç duyulması halinde kolaylıkla çıkarılıp yıkanabilir.

Yastık Ebatı: 50cm x 40cm x 15cm

“Yıkama Talimatları Sadece Yastık Kılıfı İçin Geçerlidir.” 


RESİM GALERİSİ